Limonla Yapılan ve Kesin Sonuç Veren Gebelik Testi

  • 20 Kasım 2017
  • 351 kez görüntülendi.
Limonla Yapılan ve Kesin Sonuç Veren Gebelik Testi

Adet döneminde aksamalar yaşayan kadınların en sık başvurduğu yöntem evde yaptıkları gebelik testleridir. Bu testleri tek başınıza rahatlıkla uygulayarak hamile kalıp kalmadığınızı anlamanız gayet mümkün. Adet döneminiz gecikmesi 7 günlük bir süreyi geçtikten sonra hamilelik durumunuzdan şüphelenip, eczaneden bir çok markanın ürünlerinden herhangi birini alıp evinizde testi uygulayabilirsiniz. Tabi bu uygulamaların dışında, herhangi bir test uygulamadan evinizdeki doğal malzemelerle de hamilelik durumunuzu test etmeniz de mümkün. Evde uygulayacağınız limonla gebelik testiyle ya da karbonat testiyle bir takım sonuçlar elde edebilirsiniz. Daha öncesinde bu testi uygulayan kadınlardan alına görüşler doğrultusunda, limonla yapılan hamilelik testinin de karbonatla yapılan hamilelik testinin de gayet doğru sonuçlar verdiği görülmektedir.

Limon ve karbonatla Evde Gebelik Testi Yapımı : Hanımlar her adet gecikmelerinde gebelik testi alıp yapmaya üşenir. Sık sık adet gecikmesi yaşıyanlar içinse her zaman gebelik testi almak ekstra bir harcamadır. Peki evdeki Limon ve karbonatla gebe olup olmadığınızı öğreneceğinizi biliyor musunuz? Üstelik deneyen kişiler sonuçların kesin çıktığını belirtmekte. Gebelik testinde olumlu sonuçlar alırsanız doktora başvurarak netleştirmeyi unutmayın.

Limonla gebelik testi nasıl yapılır : Plastik ve şeffaf bir bardağa idrarınızı yapın. Minicik bir limonu ikiye bölün. Bir parçasını yaptığınız idrarın üzerine sıkın. Limonun tortuları veya minik granülleri idrarın dibine çökmeye başlarsa mutlu olabilirsiniz, çünkü hamilesiniz. Limon tortuları dibe çökmez ısrarla yüzeyde kalırsa hamile değilsiniz.

Karbonatla Gebelik Testi Yapımı : Bir diğer yöntem ise karbonatla yapılan gebelik testidir.

Plastik ve şeffaf bir bardağa idrarınızı yapın. 1 çay kaşığı kadar karbonatı idrarın üzerine yavaşça dökün. Karbonat idrarın üzerinde köpürmeye başlarsa hamilesiniz demektir. Karbonat kabarmadan dibe çökmeye başlarsa hamile değilsiniz demektir.
Evde yapılan bu gebelik testleri net sonuçlar verse de biz sizlere kesin sonuç için kan testi yaptırmanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ